Vybavení

Každý zkušený fotograf ví, že při fotografování hraje největší roli světlo, okolní prostředí, kompozice a umět dostat ze své techniky maximum.

Jelikož lepší technika má více možností a vyšší maximum, vyplatí se do vybavení pořádně investovat.

Zajímá-li Vás, zda Canon nebo Nikon, pevné ohnisko nebo zoom, PC nebo Mac, uvádím zde přehled mého vybavení.

 


Canon EOS 5D Mark III

Dle mého názoru nejlepší digitální zrcadlovka s full frame senzorem. Díky 41 křížovým ostřícím bodům a perfektnímu zpracování obrazu nejnovějším procesorem DIGIC V jsou snímky mimořádně ostré bez známek šumu i při vyšším ISO.


Canon EF 24-70 mm f/2,8 L II USM

Reportážní objektiv vhodný díky 70 mm ohnisku i na portrétní fotografii. Objektiv se vyznačuje především perfektní kresbou, hezkým bokehem a světelností f/2,8 v celém rozsahu zoomu. Na rozdíl od předchozí generace (pěkné srovnání zde) může tento objektiv s přehledem konkurovat i objektivům s pevným ohniskem. Je považován, za technologický vrchol Canonu.


Canon EF 70-200mm f/2,8 L IS II USM

Bezpochyby nejoblíbenější objektiv Canonu. Objektiv je vhodný pro portrétní, sportovní a reportážní fotografii. Má perfektní kresbu s bezkonkurenčním bokehem, světelnost f/2,8 v celém rozsahu zoomu a stabilizaci obrazu. Stejně jako Canon EF 24-70 mm f/2,8 L II USM je považován, za technologický vrchol Canonu.


Canon EF 85mm f/1,8 USM

Portrétní objektiv s pervným ohniskem 85mm používám nejčastěji v exteriéru.


Sigma 50mm f/1,4 EX DG HSM

Objektiv s pevným ohniskem 50mm a vysokou světelností f/1,4 je na full frame zrcadlovce ideální na portréty do stísněnějších interiérů. Bylo pro mě velkým překvapením, že dosahuje lepších výsledků, než objektivy Canonu (srovnání zde).


Canon Speedlite 600EX-RT

Není-li jiná možnost, využívám jeden nebo více blesků Speedlite. Jedná se o nejvýkonější blesk od Canonu se směrným číslem 60.


Epson Stylus Photo R3000

Díky 9 barevným pigmentům Epson UltraChrome K3 dosahují tisky lepších výsledků a světlostálost, než klasickou cestou z fotolabu. Používám pouze originální náplně a papíry Premium Glossy Photo od Epsonu.

Fotografie tisknu od formátu 10x15 cm až do formátu A3+ (32,9x48,3).


X-Rite ColorMunki Photo

Pravidelně kalibruji barvy a vytvářím vlastní ICC profily monitoru a tiskárny.

Používám výhradně Adobe RGB pracovní prostor.


Adobe Photoshop CS6

Používám legálně nabytý Adobe Photoshop.